pondělí 28. září 2015

Stephenie Meyer: Krátký druhý život Bree Tannerové (The short second life of Bree Tanner)

" Koho jdeš lovit, je první rozhodnutí, které musíš udělat, ještě než ucítíš svou oběť."


Rok vydání:     2010
Vydání:         první
Nakladatelství: Egmont


Anotace

Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš.
Bree získá mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?

Autorka

Stephenie je rozená Američanka. Vyrostla ve Phoenixu, ve státě Arizona, stejně jako hrdinka její knižní tetralogie Twillight saga, Bella Swannová. Než napsala Twillight sagu, chtěla jít na právnickou fakultu, ale pak se jí zdál sen o krásném třpytícím se upírovi co miluje lidskou dívku a hned změnila svůj obor. Díky Bohu, že to udělala, protože Twillight saga ji umožnila to, že už nikdy nemusí pracovat, vzhledem k obrovskému výdělku. :D Což asi stejně neudělá, ale ta možnost tu je. Pro zajímavost, Stephenie se ukázala ve filmové adaptaci Stmívání, Novém měsíci a myslím že i v Zatmění. Ale jen na chvilku. 

Můj názor


Víte, já patřím mezi ty lidi, kteří zkrátka mají rádi ságu Stmívání. Dokonce mám doma všechny díly, včetně Oficiálního průvodce Twillight sagou (O kterém také plánuji psát článek). Proto jsem sáhla právě po Krátkém druhém životě Bree Tunerové.


Moje krásná sbírka

Kniha je tenká, takže čtenáře láká už jen svou tloušťkou. Ale na první pohled bije do očí velikost písma. Písmo je zde totiž poměrně veliké, což ty z vás, kteří jste zvyklí číst delší knihy s malým písmem, jistě taky zarazí.
Anotace knihy mě teda vůbec nezaujala. Jen mi to přišlo, jako by se Stephenie jednou odpoledne nudila a rozhodla se napsat povídku (To jsem si říkala na začátku).
Když jsem začala číst, hodně jsem se přemáhala, abych knihu zase neodložila, protože to bylo o ničem. Z holky se stala upírka a teď musí bohužel lovit lidi, ale hádejte co? Ona jako jedna z mála se umí hodně dobře ovládat, takže sice lidi zabíjí, ale ne tak zuřivě jako ti ostatní. No a samozřejmě se ta holka zamiluje do upíra. Nečetli jsme to už někde? 
Pokračovala jsem dál jen proto, že jsem nechtěla přestat číst krátkou knížku s velkými písmeny. Ale když jsem dorazila někam za půlku, celkem jsem si začala postavy oblibovat a na konci jsem i trochu byla smutná, ale musím se přiznat, že bych se bez této povídky obešla.
Takže v konečném důsledku: Každý fanoušek Ságy Stmívání by si mohl povídku přečíst, ale jen jednou a dost. Ostatní, když si to nepřečtou, můžou v klidu žít dál bez pocitu, že přišli o nějaké veledílo.Bree Tanner ve filmu Zatmění


Citáty

Žádné citáty z této knihy.

Doba čtení: 1.- 6.9.2015

Omlouvám se, že jsem teď dlouho žádný článek nevydala. je to způsobeno začátkem školy a taky tím, že jsem byla týden v Anglii, takže jsem toho hodně musela dopisovat. Články chci vydávat častěji. Čtěte dál a pokud máte nějakou knížku, která se vám osobně hrozně moc líbila/nelíbila, napište mi do komentářů a já si ji taky přečtu. 
        Vaše Bookoholička,

 Betty Potter


5 komentářů:

 1. Knížku jsem četla před...no už je to hodně dlouho, vlastně hned jak vyšla. V podstatě s tebou souhlasím, i když mám pocit, že mě se kniha líbila o trochu víc než tobě. Já to tenkrát měla v rámci rereadingu celé twilight ságy, takže mi to přišlo jako super doplnujici čtivo ze stejného prostředí jako je Stmívání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je možná, že kdybych to taky četla jako rereading, bavilo by mě to víc. Uvidíme příště :) děkuju za komentář ;)

   Vymazat
 2. SEZNAM KNIŽNÍCH BLOGERŮ - http://www.cathychloupkova.cz/2015/12/knizni-blogeri.html

  Ahoj,
  napsala jsi pod článek Knižních blogerů své údaje a byla jsi tak přidána do seznamu. Prosím překontroluj si, zda všechny informace souhlasí a pokud ne, dej vědět. Taky tě prosím o umístění ikonky/banneru Knižních blogerů někam viditelně na blog (v článku najdeš i html kód, který stačí zkopírovat), aby i další čtenáři a blogeři našli k seznamu cestu snadněji.

  Děkuji.

  Pěkný den.
  Cathy Chloupková
  WEB: CathyChloupkova.cz
  EMAIL: CathyChloupkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat