neděle 31. prosince 2017

Claudia Gray: Tisíc kousků Tebe (A Thousand Pieces Of You)

 
Vydání knihy na fotce:   2017
Vydání originálu:        2014
Vydání:                  první
Nakladatelství:          CooBoo
Počet stran:             276


"Každá forma umění je jen jiný způsob, jak nahlížet na svět. Jiný úhel pohledu, jiné okno. A věda... věda je to nejvíc fascinující okno ze všech. Vidíte z něj celý vesmír.(...) Takže jsme si svým způsobem navzájem věnovali celý svět ovázaný stuhou."

Autor: CLAUDIA GRAY

Tato autorka je jednou z mála, která píše své knihy pod pseudonymem, Její pravé jméno je Amy Vincentová a žije v New Orleans. Dříve pracovala jako právnička, novinářka, dýdžejka a servírka. Celý život ji fascinují nevysvětlitelné záhady. 
Její první knižní série se jmenuje Akademie Evernight a je to pentalogie: 1.díl - Akademie Evernight
            2.díl - Hvězdopravec
            3.díl - Přesýpací hodiny
            4.díl - Na druhé straně
            5.díl - Balthazar
Já tuhle sérii četla asi 4x a strašně moc mě to bavilo. Objevují se zde upíři, přízraky a lidé, ale v mile originální formě. Na školu Evernight chodí jak upíři, tak i obyčejní lidé a nějak se tu snaží společně soužít. Hlavní hrdinkou je Bianca, dcera dvou upírů. Druhým hrdinou je Lucas, nový student na škole, který vůbec není ten, kza kterého se považuje. No a do třetice je tu Balthazar, upír zamilovaný do Bianci. Kromě zapeklitého milostného trojúhelníku, se Bianca musí vypořádat, nejen se školou, ale s mnohem větší hrozbou, kterou vůbec neočekávala. 
Je to příběh plný tajemství, záhad a i trochu té romantiky, no, trochu víc, ale žádná červená knihovna to není. Naštěstí.

Anotace:

TISÍC ŽIVOTŮ. TISÍC MOŽNOSTÍ. JEDEN OSUD.

   Rodiče Marguerity Cainové jsou fyzikové. Díky nim vyrostla v prostředí odvážných vědeckých teorií. Nejpozoruhodnější z nich je poslední vynález její matky - jmenuje se Ohnivák a umožňuje pohybovat se mezi alternativními dimenzemi. Její otec je zavražděn a všechny důkazy směřují k Paulovi - oblíbenému výzkumnému asistentovi jejich rodičů. Vypadá to, že spáchal dokonalý zločin: Dřív, než začne policejní vyšetřování, prchá do jiné dimenze.
   S Marguerite však nepočítal. Ta sice neví, jestli by dokázala někoho zabít, ale je rozhodnutá to zjistit. S pomocí Thea, dalšího asistenta, pátrá po Paulovi v různých dimenzích. V každém světě, do kterého se dostane, potkává jinou verzi Paula, který ji vždy přiměje pochybovat o její vlastní vině a o jejích citech. Je odsouzena opakovat stejnou chybu znovu a znovu?
   V každé verzi sebe sama - velkokněžna v carském Rusku, sirotek vymetající kluby ve futuristickém Londýně, uprchlík před celosvětovou povodní na záchranné stanici uprostřed oceánu - se zaplétá do milostné atmosféry, který je sice nebezpečná, ale nelze jí odolat.

Můj názor:

   Sérii Akademie Evernight jsem četla asi čtyřikrát a je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. Proto když vyšla o pár let později kniha Tisíc kousků tebe, neměla jsem nejmenší pochyby o tom, že to bude pecka! A taky že byla!
   Neobjevují se tu žádní upíři ani další možnáneexistující tvorové, naopak je to příběh o vědě a technice a o tom, co by třeba v budoucnu mohlo být. Příběh je chytlavý a jakmile jednou začnete, zkrátka a dobře nevíte, jak přestat.
   Koho z nás by nezajímalo to, jaký život by mohl vést, kromě toho, který žije teď v této dimenzi? Marguerite měla to štěstí to zjistit a každá dimenze byla neobyčejně zajímavá a člověk tam hned chtěl být taky. Mně osobně v srdci uvízla dimenze, kdy v dnešním světě pořád existuje carství a svět je vůbec tak nějak pozadu. Marguerite je tu "dcerou" ruského cara a Paul (Který je v její dimenzi údajně vrahem Margueritiného otce) tu dělá její osobní stráž. Co víc, dokonce se tu do Paula zamiluje a já se zamilovala s ní. Nešlo to jinak. Autorka mě donutila. Od té doby bylo vše jinak, o všem jsem pochybovala, stejně jako Marguerite. (uvítala bych jednodušší jméno, tohle se nedá psát.)
   Strašně moc se těším na pokračování. Je to příjemná oddechová kniha, která vám ukáže, jaký ještě by náš svět mohl být a co možná existuje mimo naše racionální chápání.  

Doba čtení: 11.12 - 15.12.2017


"Myslela jsem vážně, když jsem říkala, že nevěřím na lásku na první pohled. Chce to čas, než se do někoho doopravdy, upřímně zamilujete. Přesto věřím v okamžik. Okamžik, kdy v někom zahlédnete pravdu a on zase zahlédne pravdu ve vás. V ten okamžik už nejste svým pánem, nebo aspoň ne tak docela. Část vašeho já patří jemu, část jeho já patří vám. Pak už to nikdy nejde vzít zpátky, ať si to přejete sebevíc, ať se snažíte, jak se snažíte."


Betty Potter


6 komentářů:

 1. Výborný recenze, podle mě tahle kniha vypadá úžasně :) Rozhodně si ji musím nutně přečíst :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, je vážně super a určitě doporučuji i sérii Akademie Evernight. :)

   Vymazat
 2. Super recenze. Tuhle knížku mám v plánu někdy zkusit, to carské Rusko mě v ní hrozně láká :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak jsem psala, ta část s carským Ruskem je prostě super, od té doby je knížka prostě dojemná a velmi návyková. :)

   Vymazat
 3. Jo, tenhle kousek nebyl špatný, já sama bych ocenila detailnější propracování těch "sci-fi" prvků, ale to bych po YA chtěla asi moc :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já na vyloženě sci-fi nejsem, takže tahle jemná forma mi nevadila, ale názory se různí. :-D

   Vymazat